Masaż klasyczny
Masaż klasyczny to najpopularniejsza forma masażu. Stosuje się w nim różne techniki (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje) wykorzystujące siłę nacisku na mięśnie, przy użyciu dłoni, przedramion oraz łokci. Masażysta dostosowuje siłę nacisku do potrzeb i preferencji osoby masowanej.
Czas zabiegu:
30 min – 60 min.
Koszt:
30 min – 60 PLN
60 min – 120 PLN
Masaż relaksacyjny
Masaż relaksacyjny to odmiana masażu klasycznego. Skupia się on na redukowaniu napięć mięśniowych, odprężaniu całego ciała, zmniejszaniu tkanki tłuszczowej, eliminowaniu bólu pleców, szyi, karku, czy barków, poprawie krążenia i przepływu limfy oraz na wyciszaniu emocjonalnym osoby masowanej.
Masaże relaksacyjne są wykonywane na całym ciele lub też na poszczególnych jego częściach, np. wyłącznie na plecach, tylko na nogach, na twarzy, itp. Masaż relaksacyjny całościowy obejmuje plecy, nogi, ręce, brzuch, pośladki, klatkę piersiową, itd.
Czas zabiegu:
30 – 60 min.
Koszt:
30 min. – 60 PLN
60 min. – 120 PLN
Masaż leczniczy
Masaż leczniczy to zabieg skupiający się na dysfunkcjach i bólach kręgosłupa, stawów, mięśni, a także wspomaganiu leczenia urazów, kontuzji czy stanów pooperacyjnych.
Czas zabiegu:
30 min.
Koszt:
30 min. – 60 PLN
Masaż kamieniami
Masaż ten wykonywany jest przy pomocy specjalnych kamieni o różnej wielkości. Ich dobór zależy przede wszystkim od tego, jak duża jest powierzchnia, na której ma zostać wykonany zabieg. I tak, na przykład: na tułów stosowane są kamienie większe, zaś na dłonie, czy też czoło, te o mniejszych rozmiarach.
Rozkład kamieni nie jest bez znaczenia. Masażysta kładzie je na specjalnych punktach energetycznych. Kolejnym etapem jest aplikacja ciepłego olejku eterycznego bezpośrednio na ciało osoby poddawanej zabiegowi oraz wykonanie masażu relaksacyjnego bądź limfatycznego przy pomocy ciepłych kamieni (w kierunku od kończyn dolnych ku kończynom górnym oraz od powierzchni przednich do pleców). Ogrzane kamienie przesuwane są po ciele pacjenta. Zimne kamienie umieszcza się zaś w okolicy karku, bądź miejsc, które uległy kontuzji lub są obrzęknięte. Cały zabieg trwa do 60min.
Wpływ masażu gorącymi kamieniami na organizm:
Ciepłe kamienie działają głównie rozluźniająco na nadmiernie napięte oraz bolące partie mięśni.
Poprawiają także krążenie obwodowe krwi oraz metabolizm. Są stosowane również w przypadku walki z cellulitem, bądź u osób zestresowanych lub cierpiących na depresję. Przyspieszają także usuwanie toksyn z organizmu oraz działają przekrwiennie.
Głównym zadaniem kamieni zimnych jest zaś niwelowanie obrzęków.
Wskazania do zabiegu
- depresje
- zaburzenia snu
- ogólne przemęczenie organizmu
- urazy sportowe
- przetrenowanie
- zaparcia
- rwy
- otyłość, itp.
Przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami:
- ciąża
- żylaki kończyn dolnych
- nadciśnienie
- choroby serca
Czas zabiegu:
60 min.
Koszt:
60 min. – 150 PLN
Lampy Sollux
Zabieg leczniczy za pomoca Lampy Sollux:
Lampa sollux to elektryczna lampa terapeutyczna. Emituje promieniowanie podczerwone, które wykorzystuje się do przeprowadzania zabiegów światłoleczniczych i ciepło leczniczych.
Promieniowanie sollux dociera w głąb tkanek, poprawiając ukrwienie, zmniejszając napięcie mięśni oraz łagodząc ból.
Sollux czerwony przepuszcza promienie świetlne czerwone i podczerwone, które działają rozgrzewająco, łagodzi stany zapalne, poprawia mikrokrążenie, przyśpiesza gojenie ran
- stosowana w leczeniu stanów zapalnych stawów
- bóli kręgosłupa, karku, bólach mięśniowych, rwie kulszowej i ramienna, lumbago, dyskopatia; stanach po stłuczeniach i skręceniach i spowodowanych nimi krwiaki
- przykurczach mięśniowe i stawów blizny i zrostach
- rozgrzewająco przy półpaścu
- wspomagająco przy leczeniu trądziku młodzieńczego
- przy zapalenie zatok szczękowych i zatok obocznych nosa
- relaksuje, rozluźnia i pobudza zmęczone mięśnie
- skuteczna w leczeniu stanów zapalnych mięśni i nerwów.
Czas zabiegu Lampa Sollux:
5 – 15 min.
Koszt:
5 – 15 min – 20 PLN
Masaż Lomi Lomi Nui
Masaż lomi lomi polega na wymasowaniu całego ciała (z wyłączeniem części intymnych). Do jego wykonania potrzebny jest ciepły olej, który następnie rozprowadza się na skórze. Masaż lomi lomi rozluźnia ciało i zwiększa ruchliwość stawów. Dzięki masażowi lomi lomi poprawia się przemiana materii, a układ trawienny pracuje lepiej. Efektem jest przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Masaż lomi lomi bardzo dobrze relaksuje i uspokaja. Poprawia także krążenie krwi. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które żyją w dużym stresie. Z masażu lomi lomi może skorzystać każdy, kto potrzebuje chwili odpoczynku od otaczającego go świata i problemów życia codziennego. Masaż lomi lomi oddziałuje na wszystkie sfery ciała: umysłową, duchową i cielesną.
Czas zabiegu:
60min.
Koszt:
60 min. – 200 PLN
Masaż Bańką Chińską
Masaż bańką chińską to technika, która została zaczerpnięta z chińskiej medycyny naturalnej – na początku wykorzystywało się ją przede wszystkim do leczenia grypy, przeziębienia, bólu mięśni czy kręgosłupa, dziś natomiast jest to również doskonała metoda na zwalczanie cellulitu, otyłości brzusznej czy rozstępów.
Bańki chińskie – wskazania
Bańki posiadają wiele zastosowań. Przy uwzględnieniu wskazań i przeciwwskazań można spodziewać się zadowalających efektów. Wskazania do masażu z użyciem bańki chińskiej to:
- dolegliwości bólowe związane ze wzrostem napięcia mięśniowego,
- niektóre zespoły bólowe kręgosłupa,
- zaburzenia ukrwienia,
- profilaktyka odpowiedniej trofiki (odżywienia) skóry.
Efekty baniek chińskich zauważono także po zastosowaniu na problemy dermatologiczne. Taki masaż jest bardzo skuteczny na cellulit, rozstępy oraz przy modelowaniu pożądanej sylwetki. Stawianie baniek na nogach przywraca blask i elastyczność skóry. Te właściwości wykorzystuje się także w przypadku zaskórników oraz przy nadmiernym wydzielaniu sebum. Wówczas proponuje się zastosowanie bańki o zdecydowanie najmniejszej średnicy.
Natomiast stosowanie baniek chińskich w astmie, przeziębieniach czy chorobach układu oddechowego pozwala na szybszy powrót do zdrowia. Tę właściwość wykorzystywano niegdyś powszechnie w medycynie ludowej, stosując tradycyjne bańki szklane, ogniowe.
Bańki chińskie – przeciwwskazania
Przeciwwskazania do masażu bańką chińską to:
- nowotwory,
- ciąża,
- wiek (zabiegu nie powinno wykonywać się u dzieci przed ukończeniem 12. roku życia ze względu na zwiększoną wrażliwość skóry),
- menstruacja,
- niektóre choroby skóry,
- schorzenia przebiegające z upośledzeniem krzepnięcia krwi,
- żylaki,
- choroby zakaźne,
- schorzenia autoagresywne.
Czas zabiegu:
30 min.
Koszt:
30 min. – 80 PLN
Masaż na Macie Masującej
Są świetnym rozwiązaniem, kiedy często dopada nas ból kręgosłupa lub po prostu chcemy rozluźnić mięśnie pleców i podarować sobie kilka minut relaksu. Urządzenie w szybki i prosty sposób zapewnia odprężenie, niwelując ból, napięcie i dyskomfort pleców. Szczególnie jednak maty polecane są zawodowym kierowcą, osobom długo pracującym przy komputerze, oraz każdemu, kto czuje, że jago kręgosłup potrzebuje wytchnienia i troski. Bóle i nadwyrężenia odcinków kręgosłupa nie są przypisane tylko do osób z przewlekłymi zwyrodnieniami. Ten problem może dotknąć każdego z nas.
Czas zabiegu:
15 min.
Koszt:
15 min. – 30 PLN
Masaż stóp
Jest rodzajem masażu leczniczego, a zarazem relaksacyjnego, wywodzącego się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). Ta holistyczna metoda lecznicza potrafi pomóc m.in. w walce z bezsennością, poprawia pracę układu krążenia, wątroby, jelit czy nerek.
Zadaniem Masazysty jest odnalezienie blokad energetycznych w ciele pacjenta, a następnie poprzez odpowiedni masaż receptorów oraz stymulację meridianów, przywrócenie właściwego przepływu energii, a zarazem równowagi psychofizycznej.
EFEKT MASAŻU STÓP
- usprawnienie funkcjonowania układu limfatycznego i krwionośnego
- redukcja obrzęku nóg
- rozluźnienie spiętych mięśni stóp oraz goleni
- zniesienie uczucia obolałych, ciężkich nóg
- poprawa samopoczucia
Czas zabiegu:
40 min.
Koszt:
40 min. – 80 PLN
Masaż świecą
Czas zabiegu:
60 min.
Koszt:
60 min. – 150 PLN
Prądy TENS-EMS
Opinie specjalistów na temat zabiegów TENS są bardzo pozytywne, szereg badań prowadzonych w tym zakresie stanowi najlepsze potwierdzenie efektów leczniczych. Jednym z najczęściej pożądanych rezultatów jest szybkie znieczulenie, redukcja dolegliwości, np. podczas zastosowania elektrostymulatora na bóle kręgosłupa. Tego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne są także wykorzystywane do elektrostymulacji włókien mięśniowych w fizjoterapii. Stanowi to bardzo dobry trening osłabionych mięśni oraz doskonałe dopełnienie rehabilitacji ruchowej.
Prądy TENS – wskazania
Wskazania do zastosowania prądów TENS obejmują bardzo wiele schorzeń i dysfunkcji. Do głównie wymienianych w fizjoterapii zaliczamy:
- przewlekłe dolegliwości bólowe narządu ruchu (prądy tens na kręgosłup lędźwiowy, elektrostymulacja kręgosłupa, dyskopatia),
- dolegliwości podczas menstruacji,
- dolegliwości zębów, bóle głowy,
- chorobę Reynauda,
- kręcz szyi, ból karku,
- choroby o podłożu reumatycznym,
- objawy rwy kulszowej, ból pośladka, ból biodra,
- porażenia spastyczne,
- półpasiec,
- uszkodzenia nerwów obwodowych,
- bóle fantomowe,
- nerwobóle.
Prądy TENS – przeciwwskazania
Terapia z wykorzystaniem zabiegów TENS może być niewskazana z różnych powodów. Pacjent nie zostanie zakwalifikowany na prądy TENS, jeśli występują u niego przeciwwskazania, wśród których znajdują się:
- gorączka,
- nowotwór,
- choroby zakaźne,
- I trymestr ciąży,
- zaburzenia psychiczne,
- padaczka,
- zaburzenia czucia,
- przerwanie ciągłości skóry w miejscu zabiegu,
- odmrożenia i poparzenia,
- wszczepione rozruszniki serca oraz elektroniczne stymulatory (nie wykonujemy wtedy stymulacji przez klatkę piersiową).
Czas zabiegu:
15 min.
Koszt:
15 min. – 20 PLN